Fontos emlékeztető a versenyszervezők és versenyzők számára

Fontos emlékeztető a versenyszervezők és versenyzők számára

2025 április 1-jétől új szabály lép életbe a lovak jólétének támogatása érdekében a sportversenyeken.

A Sportbizottság emlékeztet minden szervezőt és versenyzőt, hogy a lovak napi indulási száma az alábbiak szerint van korlátozva:

Egy 5 éves ló naponta egyszer indulhat

Egy 6 éves ló naponta kétszer indulhat

Egy 7 éves vagy idősebb ló naponta háromszor indulhat

Kérjük, hogy mindenki tartsa be ezeket a frissített szabályokat a lovak jólétének érdekében. További információ az aktualizált szabályokról és előírásokról: https://www.feif.org/sport-dept/documents/

Észrevetted már a virtuális lovaglásainkat?

Észrevetted már a virtuális lovaglásainkat?

Az új virtuális lovaglás lényege, hogy gyűjts kilométereket a lovaddal – mégpedig a 2025-ös birmenstorfi Világbajnokság helyszínétől egészen a 2026-os hólar-i Landsmótig.

Az előző virtuális lovaglás során a résztvevők – természetesen virtuálisan – saját országukból „lovagoltak el” a Világbajnokságra. A lovaglásról itt találhatsz részletesebb információkat, és ugyanitt tudod rögzíteni a megtett távokat is. Ezen kívül van egy Facebook-oldal is, “Bring on Birmenstorf” néven, ahol megoszthatod a képeidet, videóidat, és kapcsolatba léphetsz más virtuális lovasokkal.

A “Bring on Birmenstorf” program hamarosan a végéhez közeledik, és a FEIF Szabadidős Bizottsága szeretettel meghív minden virtuális lovast egy találkozóra a Világbajnokság péntek délutánján. Itt derül majd ki az új virtuális lovaglás neve és kezdési időpontja.

Van egy jó ötleted a névre?
Küldd el nekünk a legjobb javaslatodat e-mailben 2025. június 15-ig a következő címre: lrc@feif.org

 

FEIF Ifjúsági Tábor 2025 Izlandon

FEIF Ifjúsági Tábor 2025 Izlandon

A 2025-ös FEIF Ifjúsági Tábor előkészületei teljes lendülettel zajlanak.

Júliusban 11 nemzet 32 fiatalja érkezik Izlandra egy hét tanulás, szórakozás és új barátságok reményében. A résztvevők összesen 9 különböző nyelvet beszélnek, de a tábor hivatalos nyelve az angol.

A tábor helyszíne a Hvanneyri Mezőgazdasági Egyetem lesz, Borgarnes közelében. Meghívott előadók révén a résztvevők egyedi betekintést nyerhetnek az izlandi lótenyésztés és lovassport világába. A programot lovastúra, helyi uszodalátogatás és kirándulások is színesítik majd.

Figyeld az oldalunkat – hamarosan még több részletet is megosztunk!

Közgyűlés 2025. május 30.

Közgyűlés 2025. május 30.

MEGHÍVÓ

A Magyar, Izlandi Lovas Egyesület Elnöksége tisztelettel meghívja Önt a

2025. május 30-án (pénteken) 17:00 órakor
Tata-Agostyán, Sjáli Szórakoztató Parkban

tartandó közgyűlésére.

A Közgyűlés abban az esetben határozatképes és az alapszabály módosítására akkor jogosult, ha a szavazásra jogosult tagok legalább 50%-a + 1 megjelenik.

Amennyiben a Közgyűlés nem határozatképes, a megismételt éves közgyűlés újbóli összehívásának időpontja:

2025. május 30. (pénteken) 18:00 óra.

A Közgyűlés mindenki számára nyitott.

 

NAPIREND:

  1. Jegyzőkönyvvezető, hitelesítők, Szavazatszámláló Bizottság megválasztása;
  2. Elnöki – köszöntő;
  3. Az Elnökség 2024. évi szakmai beszámolója és elfogadása;
  4. Az Elnökség 2024. évi pénzügyi beszámolója és elfogadása;
  5. Az Elnökség 2024. évről szóló közhasznúsági jelentésének előterjesztése és elfogadása;
  6. Az Egyesület 2025. évi szakmai tervének előterjesztése és elfogadása;
  7. Az Egyesület 2025. évi pénzügyi tervének előterjesztése és elfogadása;
  8. Tagsági viszony(ok) felmondása és elfogadása az alapszabályban foglaltak alapján;
  9. Egyebek;

Tata, 2025. 05. 20.

Straubinger Zoltán
elnök

A Meghívó innen leltölthető.

A FEIF nyilatkozata a sportversenyeken történő bírálatról

A FEIF nyilatkozata a sportversenyeken történő bírálatról

A FEIF tudomására jutott, hogy egyes versenyeken a versenyzők leveleket adnak át a szervezőknek, bíróknak vagy vezetőbíróknak állatorvosoktól vagy más szakemberektől, amelyek szerint az adott ló szájüregi műtéten vagy más állatorvosi beavatkozáson esett át.

Ezek a levelek azt kérik, hogy a bírók ne vegyék figyelembe, ha a ló olyan viselkedést mutat, amely egyébként alacsonyabb pontszámot eredményezne a lovaglási készségek vagy a kapcsolat megítélésében. A FEIF egyértelműen kijelenti, hogy az ilyen leveleket nem fogadják el, és a következő nyilatkozatot tette közzé:

„A bírói döntéseknek a FEIF Szabályzat és a FEIF Sportbírói Irányelvek szerint kell születniük. A versenyzőktől, állatorvosoktól vagy bárki mástól érkező kérések, amelyek ezen szabályok vagy irányelvek alkalmazása alóli felmentést kérnek, nem kerülnek elfogadásra.”

error: Content is protected !!