Tenyésztési és Tenyésztő Bírói Bizottság Ülése 2024

Tenyésztési és Tenyésztő Bírói Bizottság Ülése 2024

A Tenyésztési Bizottság és a Tenyésztő Bírói Bizottság 2024-es ülése kulcsfontosságú kezdeményezésekre összpontosított, amelyek az izlandi lótenyésztés támogatására és további fejlesztésére irányultak. Fő hangsúlyt kapott az izlandi lovak egyértelmű képviselete különböző kontextusokban, beleértve a tenyésztést, a sportot, a fiataloknak szóló eseményeket és a szabadidős tevékenységeket, annak érdekében, hogy a fajta minden aspektusa következetesen megjelenjen.

Számos téma került megvitatásra közös ülésen a Sportbizottsággal, hogy lehetőségeket találjanak az eljárások egységesítésére, különösen a fegyelmi intézkedések tekintetében. A cél az, hogy az eljárások átláthatóak és standardizáltak legyenek, valamint világos iránymutatásokat állítsanak fel minden esemény számára. A fiatalok bevonása szintén kiemelt figyelmet kapott, olyan programokkal, amelyek arra inspirálják a fiatalokat, hogy részt vegyenek a tenyésztésben és a lovak bemutatásában – ez alapvető lépés az izlandi lótenyésztés jövőbeli fejlődéséhez.

A tenyésztési irányelvek általános felülvizsgálata és finomítása szintén prioritásként szerepelt. Az irányelvek folyamatosan frissülnek a jelenlegi szezon tapasztalatai alapján, hogy biztosítsák azok relevanciáját és hatékonyságát. A ringmesterek, tenyésztési vezetők és bírók oktatása és képzése kulcsfontosságú elemek voltak, olyan szemináriumokkal, amelyek célja a magas értékelési standardok fenntartása. További információk és dátumok hamarosan közzétételre kerülnek.

A résztvevők megvitatták a WorldFengur (WF) adatbázis fejlesztését is, annak érdekében, hogy javítsák az izlandi lovak globális regisztrálásának pontosságát, beleértve az ötjegyű színkód bevezetését. Emellett hangsúlyozták és megvitatták a DNS-elemzés szerepét a tenyésztési programokban.

A tulajdonságok értékelésével kapcsolatban javaslatok születtek a tölt és a felépítés kritériumainak módosítására, beleértve egy olyan javaslatot, amely lehetővé tenné, hogy az ötévesnél idősebb lovak esetében opcionálissá váljon a felépítés ismételt értékelése.

A különböző témák aláhúzzák a FEIF elkötelezettségét, hogy népszerűsítse az izlandi lótenyésztést globálisan, emellett különös figyelmet fordít a fiatalok bevonására, a magas oktatási standardok fenntartására és az átlátható eljárások alkalmazására.

Fiatalokkal foglalkozó Bizottság Ülése 2024

Fiatalokkal foglalkozó Bizottság Ülése 2024

A FEIF bizottsági üléseinek részeként a Fiatalok Osztályának megbeszélései a múltbeli események értékelésére és a jövőbeli rendezvények tervezésére összpontosítottak: idén nyáron a FEIF Ifjúsági Kupát Svájc rendezte, amelyet rendkívül sikeresen bonyolítottak le, és a legutóbbi FEIF Fiatal Vezetők Szeminárium, amelyet Svédországban tartottak, ami október elején ért véget.

Mindkét esemény rendkívül pozitív visszajelzéseket kapott, és köszönetet mondunk a szervezőknek, akik lehetővé tették számunkra, hogy boldog emlékeket és új barátságokat ültessünk el a FEIF világában.

A jövőre tekintve örömmel jelentjük be, hogy a következő FEIF Ifjúsági Tábor (2025) Izlandon lesz– a pontos dátumokat hamarosan közzétesszük –, és a következő Fiatal kupa (2026) Németországban lesz. Egy másik nagy téma, amiről beszélgettünk, az volt, hogyan támogathatja a FEIF Fiatal legjobban a fiatal lovasok és lovas emberek legjobb tulajdonságainak fejlődését. Olyan időszakban élünk, amikor szinte az élet minden területén egyre gyorsabb változások zajlanak, és ennek következtében a gyermekek és fiatalok izlandi lóval kapcsolatos kultúrával, készségekkel és értékekkel, szükséges alkalmazkodniuk. Ezzel kapcsolatban eredményes beszélgetéseket folytattak az Oktatási Osztállyal a fiatal vagy kezdő lovasok oktatásáról, és arról, hogyan lehet a lovak jólétére vonatkozó elveket minden egyes találkozásba beépíteni.

Meglepő módon más osztályok is hasonló beszélgetéseket folytattak a közösségeinken belül megosztott értékek átadásának módjairól. A FEIF munkája 5 különálló osztályra van tagolva, de néha igazi öröm megtapasztalni, hogy végső soron ugyanazokért a dolgokért küzdünk.

Szabadidős Lovas Bizottság Ülése 2024

Szabadidős Lovas Bizottság Ülése 2024

A Szabadidős Lovas Bizottság 2024 októberi FEIF Bizottsági ülésén számos témát megvitatott.

Döntés született arról, hogy minden évben átadásra kerül egy „Szabadidős Lovasország Éve” díj az éves FEIF Konferencián. Az első alkalommal ezt a díjat a 2025-ös FEIF Konferencián fogják átadni Bécsben, Ausztriában.

A díj célja, hogy felhívja a figyelmet a szabadidős lovas tevékenységekre a FEIF-en belül, és elismerje azokat a tevékenységeket, amelyek hozzájárultak a szabadidős lovaglás népszerűsítéséhez a nemzeti szövetségekben. Továbbá, a Szabadidős Lovas Bizottság dolgozik a „Jöjjön Birmenstorf” virtuális lovaglás népszerűsítésén, hogy világszerte bevonja a szabadidős lovasokat a részvételbe. Egy másik fontos téma a találkozón az volt, hogy hogyan lehetne a lovak jólétével kapcsolatos témákat beépíteni a szabadidős bizottság munkájába.

Sport és Sportbírói Bizottsági Ülés

Sport és Sportbírói Bizottsági Ülés

A Sportbizottság és a Sportbírói Bizottság nemrégiben produktív ülést tartott a FEIF 2025.évi bizottsági találkozókról.

Mint minden évben, a Sportbírói Bizottság javaslatokat tett a sportbírói irányelvek optimalizálására, amelyek alapját képezik minden izlandi lóverseny bíráskodásának.

Egy másik központi téma a bírók által használt különböző kártyák használata és jelentősége volt. A kártyák jelentéséről, következményeiről és esetleges nyilvánosságra hozataláról folytatott megbeszélés még további munkát igényel, de ígéretes megközelítéseket mutatott.

Az éves Sportvezetői találkozón tett javaslatok is szerepeltek a napirenden, amelyek közül néhányat a következő Delegáltak Gyűlésére vagy a következő Sportvezetői találkozóra terjesztenek elő. Ilyen például az a javaslat, hogy a Világranglistán szereplő további lovasok is részt vehessenek a Világbajnokságokon, amely már korábban is szóba került.

Megvitatásra került a versenyekről való visszalépés szabályozása, valamint a mezítlábas cipők használatával kapcsolatos kérdések, és előkészítették azokat a 2025 februári éves Sportvezetői találkozóra.

Ez a közös bizottsági ülés tehát fontos alapokat fektetett le a sport fontos fejlesztéseihez, és jól szemlélteti az együttműködés értékét a sport fenntartható alakításában és fejlődésében.

Oktatási bizottsági ülés

Oktatási bizottsági ülés

Az idei Oktatási Bizottsági ülésen Frankfurtban több téma szerepelt a napirenden. A bizottság üdvözölte Mathilde Ladefogedot, mint új fiatal tagot. Továbbá, különböző lovasoktatási rendszereket, tesztekkel és lovas kitüntetésekkel hasonlították össze a tagországokat.

A megbeszélés során a tagországok közötti rendszerek és ötletek cseréjének lehetőségeit vitatták meg. A lehetőséget, hogy az Izlandi ;,Knapamerki” rendszert használják is megvitatták.

A nemrégiben megrendezett és nagyon sikeres „Harmónia a teljesítmény előtt” Oktatási Szeminárium alapos értékelése új ötleteket szült a jövőre nézve.

A bizottság izgatottan várja az Oktatási és Sportbírók egyesített szemináriumának programját, amelyet 2025. március 7-9. között tartanak Árhusban és Vilhelmsborgban, Dániában. A program a tudományos és gyakorlati témákat egyaránt tartalmazni fog, a legfrissebb standardoknak megfelelően, és várhatóan hozzájárulhat a lovak jólétével kapcsolatos lehetséges intézkedések jobb megértéséhez. 

Fontos téma volt az oktatói mátrix frissítésének első körű felmérése, hogy az megfeleljen a modern standardoknak és a különböző országok aktuális helyzetének. Számos elem új megfogalmazást igényel a modern normák szerint, például a lovak jólétével és a jogszabályokkal kapcsolatos szempontok tekintetében. Ez egy folyamatban lévő feladat lesz a közeljövőben.

A Fiatalok Bizottságával közösen ötleteket cseréltek arról, hogy miként lehetne jobb versenyrendszert kialakítani, amely jobban támogatja a fiatalokat a lovassá válásuk során. Egy közös találkozón a Szabadidős Bizottsággal pedig arra összpontosítottak, hogy lehetőségeket keressenek a tudáscserére a szakemberek, edzők és instruktorok között, mint platformot a szabadidős lovasok számára, hogy növeljék tudásukat és tapasztalataikat.

error: Content is protected !!